Tablet Üretimi

Yıllık 986 Milyon Tablet Üretim Kapasitesi

Tablet Pres

Tabletler, preste önceden tanımlanmış şekil ve boyutlarda sıkıştırılmış, yardımcı maddeler içeren veya içermeyen aktif bileşenlerden oluşan katı dozaj formlarıdır. Tabletlerin büyüklüğü, şekli, kalınlığı, ağırlığı, parçalanması ve çözünmesi, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı özelleştirilebilir seçenek olduğu için değişebilir. Sıkıştırılmış tabletler, çiğnenebilir tabletler ve uzun salınımlı tabletler gibi üretebileceğimiz birçok farklı tip tablet bulunmaktadır.

Tabletlerin bazı avantajları, diğer formlara kıyasla en düşük maliyetle büyük ölçekte üretilebilmeleri, yüksek stabilite nitelikleri, hafiflik ve kompaktlıklarını içerir. Tabletler tüketicilerin yutması kolaydır. Ayrıca diğer formlara kıyasla en yüksek doz hassasiyetine ve en az içerik değişkenliğine sahiptirler.

Tablet Üretim Prosesi:

Tabletlerin üretim prosesinde öğütme ve karıştırma, partikül ebadı küçültme ve boyutlandırma, karıştırma, granülasyon, kurutma, sıkıştırma ve isteğe bağlı olarak kaplama bulunur.

Bu, nihai malzemenin son formuna ulaşmasından önce orijinal malzemelerin fiziksel özelliklerini birçok kez değiştireceği çok yönlü bir işlemdir.

Bereket İlaç’daki her tablet ürünü, kurum içi Kalite Kontrol ve Araştırma ve Geliştirme ekiplerimiz tarafından yapılan kapsamlı bir ürün test sürecinden geçirilerek kaliteye özen gösterilerek üretilmektedir. Bu yaklaşım, her parti üretimin kalite ve güvenlik standartlarını, düzenlemeleri, ürün gereksinimlerini ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamasını sağlar.